
Țigla metalică Nobel Smart aduce un plus de inteligență și funcționalitate. Profilul înalt îi oferă o foarte bună rezistență mecanică, iar membrana anticondens integrată adaugă beneficii unice: eliminarea treptată a umidității, reducerea zgomotului ploii, confort termic pe timpul verii și protecție împotriva mucegaiului.
Material: oțel de înaltă calitate.
Membrană Smart: textilă, autoadezivă, aplicată pe spate, cu funcție anticondens.
Grosime: 0,50– 0,60 mm (în funcție de finisaj).
Înălțime profil: 40,5 mm.
Avantaje:
- Rezistență mecanică superioară;
- Evacuare eficientă a apei și a zăpezii;
- Membrana textilă anticondens elimină treptat umiditatea prin evaporare;
- Confort sporit prin reducerea zgomotului ploii și a transferului termic;
- Este ignifugă și protejează împotriva bacteriilor și mucegaiului.
Caracteristici tehnice
| Lungime modul | 350 mm/400 mm |
| Înălțime țiglă | 40,5 mm |
| Înălțime ambutisare | 25 mm |
| Pasul profilului | 200 mm |
| Lățime utilă | 1020 mm |
| Lățime totală | 1130 mm |
| Pantă acoperiș | ≥150 |
| Grosime | <1 mm |
| Absoarbe apa | min. 600 g/mp |
| Reduce zgomotul | max. 30% – 40% |
| Ignifugă | ✔ |
| Reduce transferul de căldură | max. 38% |
| Rezistentă la bacterii | ✔ |
Finisaje și culori
Finisaj Briliant
Întrebări frecvente
Prețul diferă în funcție de grosimea oțelului, tipul de finisaj, modelul ales și complexitatea acoperișului. După efectuarea gratuită a măsurătorilor și stabilirea necesarului complet de materiale se poate face rapid o ofertă personalizată.
Garanția variază între 10 și 50 de ani, în funcție de finisajul ales și acoperă atât performanța tehnică, cât și aspectul estetic.
Noi producem și livrăm, iar montajul se face cu ajutorul echipelor partenere Caretta sau pe cont propriu.
În general durează 5–7 zile lucrătoare din momentul în care sunt stabilite toate detaliile și este dată comanda.
Da. Prin partenerii noștri financiari. Mai multe detalii la numărul de telefon 0735 000 555.
Finisajul descrie aspectul final al suprafeței produsului, pe ambele fețe și se referă la: materialul de acoperire folosit (stratul de vopsea/grund), grosimea (între 7 µm și 50 µm), textura (lucios-fin, mat-sidefat, structurat-strălucitor) și stratul de protecție folosit (Zinc, Zinc+Magneziu etc.).
Transportul este gratuit pentru comenzi mai mari de 1500 de lei.
Avem două fabrici: în Iași și Ploiești. Vindem în toată țara și prin rețeaua noastră de parteneri.



























































































