| Lățime rolă | 1,5 m (± 0,005 m) |
| Lungime rolă | 50 m (-0/+0,5 m) |
| Suprafață rolă | 75 mp |
| Greutate specifică | 95 g/mp ± 10 % |
| Reacția la foc | clasa F |
| Rezistența la pătrunderea apei | clasa W1 |
| Flexibilitatea la temperaturi scăzute | -40 °C |
| Permeabilitate la vapori de apă (Sd) | 0,03 m (± 0,015 m) |
Folia anticondens triplu strat de 95 g/mp are rolul de a proteja termoizolația și elementele din lemn ale acoperișului, fiind potrivită atât pentru acoperișuri ventilate, cât și neventilate. Permite evacuarea vaporilor din interior și contribuie la menținerea unui acoperiș uscat și durabil. Totodată oferă acoperișului protecție suplimentară împotriva apei, vântului și murdăriei. Se poate monta direct pe termoizolație. Nu trebuie format canal de ventilare între folie și termoizolație.
Material: polipropilenă, cu strat impermeabil.
Greutate specifică: 95 g/mp ± 10 %.
Suprafață rolă: 75 mp.
Avantaje:
- Protecție eficientă împotriva infiltrațiilor sub învelitoare;
- Permite evacuarea vaporilor reducând riscul de condens;
- Protejează structura din lemn, prevenind degradarea cauzată de umiditate;
- Potrivită pentru sisteme ventilate și neventilate;
- Rezistentă la îmbătrânire și variații de temperatură.
































































